Tábor Táborda 2003

Malé ohlédnutí za letošním táborem určené účastníkům, nováčkům, rodičům a komukoliv dalšímu

Možná si říkáte, co je to za nesmyslný nadpis článku?, ale vězte, že takto jsme pojmenovali náš letošní tábor (každý náš tábor totiž pojmenováváme). A letošní jméno je určitě nejzajímavější a nejpodivnější zároveň. Může za to Honza – Honda. Ale o tom se ještě zmíním ke konci tohoto článku o 14. táboře oddílu Ginkgo, který se konal, kde jinde, než v Údolí děsu pod Vylomeným zubem. Tedy již po čtrnácté vyrazil náš oddíl do Broumovských stěn, aby nedaleko vesničky Machov, na česko-polském pomezí, strávil tři báječné týdny.

Stavba letos nebyla tou selankou jako vždy. S trochou nadsázky, zrestaurovali jsme jádro naší dřevěné kuchyně. Za rok je na řadě obvodové zdivo. Práce bylo docela dost a stavějících letos trochu méně, ale dobroty pro stavějící za to stály.

V pondělek 30. června dorazila většina táborového osazenstva a vše vypuklo. Prvním a také posledním zádrhelem se stal stožár, který jsme, kvůli slejváku, postavili s denním zpožděním oproti tradici. Dále nám už počasí přálo, a jak už jsem jednou napsal, vše vypuklo.

Tedy hlavně se započala táborová hra, při níž vyvrcholila letošní celoroční středověká etapovka. Družiny mezi sebou tři týdny soutěžili v různých úkolech, dovednostech a přitom zažili spoustu zábavy a dobrodružství. Udatně se bojovalo, v polovině se nečekaně našel poklad, a vše v hádankách směřovalo k nálezu SVATÉHO GRÁLU. Nebylo to však letos tak snadné. Tajemství Grálu našlo jen šest rytířů. Ostatní buď zaváhali, nebo si obarvili ruku Kristovou krví. S prázdnou ale nikdo z tábora neodjel. Družinové hodnocení vyhráli Krahujci, druhé skončili Veverky a třetí, po letech Pavouci. Celé závěrečné vyhlašování letos proběhlo na velké balónkové slavnosti. Dorazil i novověký orchestr se středověkou hudbou. Hra se letos povedla a lecčems snad i překvapila.

A co se dělo kromě etapovky? Týden s námi na táboře strávila tři Medvíďata – Klokan, Šerlok a David. Vůbec, letos nás zase bylo víc než loni. Pro Starouše se uskutečnil HeHe trip (viz další článek Půlnočníku). Jelikož dětským výsadkům odzvonilo, tak jsme jen starší kluky poslali na M…. Nováčkovské ani tábornické zkoušky letos nikdo nesplnil, snad na podzim. Zato přibili dva členi – Kuba a Kyslík, kteří složili těžkou zkoušku Tří orlích per.

V polovině tábora se každému nějak zkomolilo jméno. Magi byl Magda, Hejkal Hejda, Lucka Lucda, z Klokana se stal Klokda, a tak dále. No prostě Tábor Táborda.

Letošní tábor byl fajn, a už se těším na ten příští. Za rok nazdar pod Vylomeným zubem.

Míňa