Kamzíci

Historie této družiny se dělí na dvě období, která jsou od sebe na míle vzálená, přesně řečeno je od sebe dělí 23 let.

V prvním období Kamzíci spoluvytvářeli dění v oddíle v době, kdy byly pouze klučičí družiny. Trvání družiny Kamzíků vymezuje shodou okolností období, kdy měl oddíl klubovnu na Pankráci. Malešice už tehdejší Kamzíky nezažily. S touto družinou jsou spjata některá nesmrtelná a jiná již dávno zapomenutá jména: Taťka, Roup, Jindra, Kačenka, Eman, Rambousek či Štěně (který oddílem proletěl jako blesk, přišel sám od sebe během pár měsíců splnil Nováčkovské zkoušky užil si tábor a opět zmizel) a někteří další.

Družina vznikla stejně jako Pavouci a Krahujci na konci roku 1990. Tehdy byl asi tak první dvě schůzky jejím členem i malý Hejkal. Ale hned po tom co bylo vymyšleno družinové jméno, byl převelen do Pavouků, kde bylo málo kluků. Kamzíci v té době prožili dva roky, ve kterých se stačili zapsat do historie největší blamáží, kdy byli potupně a nespravedlivě spolu s Pavouky nazváni družinou Pavzíků či Kampouků či nejvyšším počtem družinových rádců. Družinu vedli prehistoričtí a dávno zapomenutí vont E.T. a Brčál a dnes ještě trochu známí Kontík, Kosťa, Hurvajs a Skrblík.

Kamzičí pouť oddílovým děním se zakončila na podzim roku 1992, kdy odešli i poslední z rádců do věčných síní Mandosu, jak napsal Eman v posledním zvolání družinové kroniky. To se ale už nachylovala doba Pankrácké klubovny a oddíl procházel svým znovuzrozením v malešickém sklepě v ulici Nad Úžlabinou.“

Stejně tak se dočkala svého znovuzrození i družina Kamzíků. Stalo se tomu na podzim roku 2015, kdy počet kluků v Pavoucích i Krahujcích, jelikož silné ročníky odešli do Staroušů, klesl pod kritickou mez. A v zájmu spravedlnosti byly zbytky kluků soutředěny v družině třetí, tedy v Kamzících.

Takže je tu máme zas a zdá se, že rádcové se zde mění skoro stejně často jako v dobách dřevních….

Ne, nenechte se mýlit – Kamzíci povstávají z popela a slávo Pavouků třes se. Doufejme, že budem moci někdy v budoucnu zkřížit meče.

Pokud máte nějaké nejasnosti týkající se průběhu kamzičích schůzek, neváhejte se na nás obrátit:

Pája (Pavel Škop) – pskop.k10 (at) gm­ail.com – 776 511 121

Pepan (Štěpán Havel) – stepan.havel08 (at) gmail.com – 725 920 686