Krahujci

Krahujci jsou aktuálně neaktivní družinou.

Z historie

Následující pojednání o družině Krahujců, jest převzatý text ze Syslova článku, uveřejněného v Půlnočníku ke 20. oddílovým narozenám:

„Jelikož jsem byl členem této družiny až v druhé půlce její existence, nemohu napsat historii dávnou. Přesto se pokusím něco seskládat z informací z doslechu. První zmínky o družině jsou spojeny s prvními lety oddílu. Počátky této chlapecké družiny jsou prý spojeny se jménem Gluma, neptejte se mě jak, ale Kozobák (Féfa) to tak vždycky za mých mladších let říkal. Další lidé co prošli družinou a naskakují mi v paměti jsou Štrůdl, Ropucha, Máša, Zelí, Švejk, z části Bob, Pípa, Pepíček, Bóža, Kuba, Sůša, Dan, Skřítek, Klokan, Jeťák, Bufík, Wogon, Mařek a určitě mnoho dalších, na které jsem bohužel zapomněl (odpusťte). Mezi rádci se nás taky pár vystřídalo. Musím to vzít od té doby co si to pamatuju…, pak nastoupil Bob, rádcoval družině několik let, potom Féfa, k Féfovi jsem se připojil já a později na chviličku Kyslík a nakonec Féfa přešel s rádcováním k Medvíďatům. Družina Krahujců byla vždycky, a to jak od svého začátku, tak až do doby nedávné, mezi prvními třemi družinami umístěnými v jakékoli soutěži. Možná nemáme tolik triumfů jako Pavouci, ale něco se nám vyhrát taky podařilo. U nás, tedy z mého pohledu, bylo vždy na prvním místě užít si legraci a pak až vyhrát.

Krahujci opět existují! Obnovujeme slavnou družinu

Od září 2012 existuje nová družina Krahujců s vedoucím Kubou a Greymonem. Máme zatím 8 členů

  • Prďu
  • Kraba
  • Bena
  • Míšu
  • Adama
  • Tomáše
  • Lukáše
  • Ondru

Po dramatickém zářiovém náboru a chaotické docházce na oddílovky, kvůli mladším členům a zrušení medvíďat, existuje tu Krahujčí družina. Zatím máme za sebou drakiádu, podzimní výpravu a pár družinovek. Doufám, že se tu novým členům bude líbit.

Do nového školního roku ( září 2013) nám naštěstí dost členů přežilo, takže vítáme Prďu, Kraba, Tomše, Ondru, Tadeáše, Dana a Honzu do dalšího roku. Na plánu akcí jsou výpravy, Hry ve městě, Drakiády, Wozeyk ralley a mnohé další zábavné akce. A pak následně samozřejmě tábor kde doufáme že mnoho krahujců pojede a užijí si to na maximum. Také připomínáme že náš oddíl bude letos slavit 25 let své existence a tak se můžete těšit na suprové narozeniny.

Co se týká bilance uplynulého roku, tak jsme si užili mnoho zábavy, navštívili družinové místo, vyhráli drakiádu, prošli si čertovy hlavy a projeli se na našem zbrusu novém vozíku. Doufám že tábor se také líbil, neboť krahujcům na něm chyběl rádce avšak je dobře, že se družina umístila na stupních vítězů. Můžeme nyní jen odtrhnout další list z kalendáře a popřát krahujcům hodně úspěchů a zábavy do dalšího roku.